Komiksová kniha - Safari pláž:

Safari pláž

Mawil


Léto na opuštěné pláži... slunce, surf, krásné holky... a nesmělý, zamilovaný králík.

Mawil, vl. jménem Markus Witzel, patří k největším talentům německé autorské scény a tamní kritika jej označuje za komiksového Woodyho Allena.
Narodil se v roce 1976 ve východním Berlíně, kde dodnes žije. Vystudoval zdejší akademii výtvarných umění a v současné době se živí jako autor komiksů a ilustrací, jimiž přispívá do řady německých periodik.

V jeho tvorbě se objevují dvě základní linie - autobiografické příběhy a příhody brýlatého králíčka hledajícího své místo ve světě lidí. Pro obě z nich je příznačný Mawilův skvělý pozorovací talent, cit pro atmosféru, fascinace něžným pohlavím a smysl pro humor s melancholickým nádechem.

České čtenáře s Mawilem seznámila revue AARGH!, následně se dočkal samostatné výstavy v rámci KomiksFEST!u i překladů svých komiksů v několika dalších časopisech.
Safari pláž už byla vedle Německa vydána také ve Francii, Španělsku a Spojených státech, a jde o první vydání německého komiksu v Čechách vůbec.

Odkaz na Mawilovu webstránku: www.mawil.net

Recenze:

Andre, ComicsDB.cz: ...Obálka parádní a pobavila mě pointa.

Beesee, Beesee.estranky.cz: Vím, že v různých cenách i u většiny komiksových fanoušků vítězí vesměs jiné komiksové žánry, ale pro mě osobně je tohle první kandidát na komiks roku vydaný u nás.

Safari pláž
Nakladatelství Sýpka
Běžná cena:
190 Kč
E-shop cena:
100 Kč (47% sleva!)
Ks
Náklad: 2000 kusů
ISBN: 978-80-904234-1-1
EAN: 9788090423411
Originál: Strand Safari
Překlad: Chlud, Tomáš
Formát: 80 stran, 16, 5251, 5cm, brožovaná vazba
Rok vydání: 2009 (1. vydání)

© 2011webdesign & webdev by raist.cz